Macaristan Vize Pasaport ve Randevu

Macaristan vize randevu bilgileri

Macaristan Vizesi Pasaport ve Randevu İşlemleri

Çok değerli ziyaretçilerimiz ve ‘’Macaristan vizesi nasıl alınır?’’ sorusunun cevabını merak eden vize adayları, sayfamıza hoş geldiniz. Bu sayfada, Macaristan vizesini nasıl alacağınız ve Macaristan’ vize alma işlemlerinin kaç günde sonuçlanacağı bilgisinin yanı sıra, ülkeye dair genel bilgiler, kısa ve uzun süreli Macaristan vizesi, vize harç fiyatları, konsolosluk randevu bilgilerine erişebilirsiniz.

Macaristan, Orta Avrupa ülkelerinden biri olmakla birlikte, Karpatlar bölgesinde, denize kıyısı olmayan bir coğrafyaya sahip. Osmanlı hegemonyası altında yüzyıllar boyunca var olmuş Macaristan, bugün 9,77 milyonu aşkın bir nüfus barındırıyor.

Ülkenin resmi para birimi Macar Forinti iken, ülkede Euro ile yaşayabilmek de mümkün. NATO, Avrupa Birliği ve Schengen üyelikleri bulunan Macaristan, vize söz konusu olduğunda, kısa süreli ve 90 günü aşmayan vizeler için Schengen vizesi veriyor. 

Macaristan vizesi almak için ise vize başvuru merkezleri, konsolosluk ve büyükelçilikler ile işlem yapılıyor. Macaristan’a seyahat etmek için vize alma işlemi, ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanıyor. Bu süre zarfında, işlemlerinizin doğruluğu ve güvenilirliğini sağlamak adına bizler ile çalışmanızdan memnuniyet duyarız.

Macaristan Vize Randevusu Açıldı

Macaristan gibi Orta Avrupa ülkeleri, genel itibari ile düşük nüfuslara sahipler. Macaristan’da 10 milyona yakın, ancak henüz 10 milyonu bulmamış bir nüfusa sahip. Avusturya-Macaristan ve Cermen İmparatorluğu kalıntıları üzerine kurulmuş bu güzel ülke, aslında uzun yıllar Türklerin boyunduruğu altında yaşamak durumunda kalmış. Bu sebeple de kültürel yapısı ve tarihi, bizlere hiç yabancı gelmiyor. Bugünlerde gerek Erasmus öğrenci değişim programı, gerek turistik, gerek ticari ve gerekse de farklı sebepler doğrultusunda Macaristan’a seyahat etmek mümkün.

Macaristan Vize Pasaport ve Randevu

Macaristan Vize Pasaport ve Randevu

Macaristan seyahatine çıkmak için öncelikle Macaristan vizesi almak gerekebiliyor. Zira bir Schengen ülkesi olan Macaristan, Türkiye’de Bordo Pasaport sahibi olan bireylere vizeyi zorunlu kılıyor. Eğer sizler de Türk Bordo Pasaportu (Umuma mahsus) sahibi iseniz, bu durumda vize alma zorunluluğunuz olduğunu bilmelisiniz.

 Macaristan vizesi, ortalama 15 gün içinde sonuçlanıyor ve sonuçlanmadan önce adınıza konsoloslukta randevu açılması gerekiyor. Bu randevu oluştuğunda ‘’Macaristan vize randevusu açıldı’’ bilgisini sizinle paylaşıyoruz. Randevu ile ilgili her türlü soru, sorun ve danışmanlık hizmetini de veren vize başvuru merkezimiz, aklınızdaki sorulara 7/24 çözüm buluyor.

Macaristan Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Macaristan vizesi kısa ve uzun süreli vize olarak alınabiliyor. Genel olarak kısa süreli vizeler tercih sebebi olurken, 90 günü aşmayan bu kısa süreli vizeler, Schengen vizesi olarak veriliyor. Schengen vizesi sahibi iseniz, Macaristan topraklarına doğrudan giriş yapabilir ve aynı zamanda serbest dolaşım hakkı bulunan diğer 25 ülkeye de vize süreniz boyunca seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Kısacası, Macaristan vizesi ile bir anlamda, Avrupa turnesine de çıkma hakkına sahip olursunuz.

Uzun süreli Macaristan vizeleri, oturum, çalışma, göçmenlik ve benzeri durumlar sebebi ile alınabilen ve geçerli sebeplere dayandırılan nedenler ile veriliyor.

Macaristan kökenli olmanız, Macaristan’a yerleşmek istemeniz, iş için uzun süreli Macaristan seyahati gerçekleştiriyor olmanız, aile birleşmesi ve daha birçok neden dolayısıyla, uzun süreli Macaristan vizesi almak gibi bir hakkınız doğabilir.

Uzun süreli Macaristan vizesi için başvurularınızı şahsen ve direkt olarak Macaristan Konsolosluğu ve Büyükelçiliklerine yapabilirsiniz. Tüm bu işlemlerden en kolay şekilde kurtulmak adına bizler ile iletişime geçebilir ve yine danışmanlık hizmetimizden kolayca faydalanabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Ücretleri Güncellendi

2023 yılı itibari ile güncel Macaristan vizesi ücretleri güncellendi. Yapılan güncelleme neticesinde ise aşağıda yer alan tabloda bulunan ücretler uygulamaya koyuldu. Uygulamadaki fiyatlar ise tamamen Macaristan Konsolosluğu veya Macaristan Büyükelçiliklerinin kendisine yapılıyor.

Bu sebeple salt ve çıplak ücret olarak nitelendirebileceğimiz vize harç ücretine, vize başvuru merkezimize ait herhangi bir hizmet veya danışmanlık bedeli bulunmuyor. Ancak, bizimle çalışarak daha doğru ve daha sorunsuz bir hizmet almak adına, sizler için belirlediğimiz cüzi çalışma bedellerimizden yararlanabilirsiniz.

Bu sayede başvurularınız ve Macaristan vizesi almak konusundaki deneyimlerimiz sayesinde problemsiz bir süreç geçirmek adına, 10 yıldan uzun süredir deneyimlediğimiz tecrübe ile kolayca vize sahibi olabilirsiniz.

Güncel Macaristan vizesi ücretleri;

 • Turist vizesi – 105 €
 • Aile, Arkadaş ziyaret vizesi – 105 €
 • Ticari vize – 105 €
 • Kültürel vize – 135 €
 • Sportif faaliyet vizesi – 135 €
 • Şoför vizesi – 160 €
 • Eğitim-Öğrenci vizesi – 250 € + KDV
 • Erasmus vizesi – 250 € + KDV
 • Şirket kuruluş vizesi – 500 € + KDV
 • Aile birleşme vizesi – 350 € + KDV
 • Çalışma vizesi 350 € + KDV

Macaristan Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Macaristan Konsolosluğu’na randevu almak, zor ve uzun süren bir işlem olmamak ile birlikte, bu randevuya giden yolda belirli bir mesafe kat etmiş olmanız gerektiği aşikâr.

Hem Macaristan hem de diğer Avrupa ülkelerine vize almak istiyorsanız, bu durumda ülkelerin konsolosluk ve dışişleri bakanlıkları tarafından belirlenen kriterlere uyum sağlamak ve yine bu birimler tarafından belirlenmiş belgeleri hazırlamak durumundasınız.

Hazırlayacağınız belgeler ve vize harcı ödemesi sonrasında, vize başvuru merkezimiz ile gerçekleştireceğiniz istişarede, sizler için en uygun vizeyi belirler ve adınıza başvuru gerçekleştirebiliriz.

Macaristan vizesi başvurusu gerçekleştirdiğimiz andan itibaren, vizeye giden yolda son adımları atmış oluruz. Son adım ise konsoloslukta gerçekleşecek olan mülakattır.

Bu mülakat için alınan randevu ile tarih ve saat belirlendiği esnada, size bilgi verilir ve belirlenen tarihte mülakata katılmanız istenir. Mülakat sonrası vize onayı almanız durumunda, siz oradan ayrılırken, bizler takip sürecinde vize randevu pasaport işlemlerinizi halleder ve hazırlanan pasaportunuzu size yollarız.

Macaristan Pasaport Ve Randevu Soruları

Macaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Macaristan’a planlanan seyahatin niteliği doğrultusunda vize randevusu alınması gerekir. Başvuru için gerekli evraklar tamamlanarak vize işlemleri başlatılır. Tüm evraklar tamamlandıktan sonra konsolosluğa vize başvurusu gerçekleştirilir.

Macaristan Vize Randevusu İşlemleri Nelerdir?

Macaristan vize randevusuna giden vize başvuru sahibi Macaristan Vize Ücretini ödeyerek gerekli vize evraklarını uzman vize danışmanlarına teslim eder.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Macaristan vizesinin çıkma süresi ortalama olarak 5-7 iş günüdür.