Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Macaristan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: isztambul.mfa.gov.hu’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Hungary
Consultation For Hungary
Consultation For Hungary
Previous
Next

Macaristan Turistik Vizesi

Schengen ülkesi olan Macaristan’a turistik amaçlı olarak giriş yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip değillerse zorunlu olarak Macaristan turistik vizesi almak zorundalar.

Turistik vize; kısa süreli vize kapsamında yer alan bir vize türü olup şu evraklar ile başvurulması gereken bir vizedir.

1 ) Pasaport; En az 3 ay geçerliliği olan ve 10 yıldan eski olmamak kaydı ile en az 2 adet boş sayfaya sahip olan bir pasaporta sahip olmak.

2 ) Vize başvuru formu; vize talep ettiğinizi gösteren ve kişisel bilgilerinizin yer aldığı vize başvuru formunu Macaristan Konsolosluğu internet sitesinden indirebilir veya Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş acentelerden temin edebilirsiniz.

Macaristan Turistik Vizesi
Macaristan Turistik Vizesi

3 ) Biometrik özelliklere sahip 2 adet fotoğraf

4 ) Mali durumunuzu gösteren banka onaylı son 3 aya ait dokümanlar

5 ) Schengen vizesi kapsamında acil müdahale kapsamında yer alan 30000 euro teminat kapsamı bulunan seyahat sağlık sigortası,

6 ) Çalışıyorsanız işe giriş bilgileriniz, öğrenciyseniz öğrenci belgeniz, emekliyseniz emeklilik bilgileriniz başvuru dosyanızda yer almalıdır.

Macaristan Turistik Vizesi Soruları

Macaristan Turistik Vize

Macaristan’a turistik seyahat etmek isteyen kişilerin başvuru yaptığı vize türüdür. Turistik vize ile ülkede 90 güne kadar kalmak mümkündür. Gerekli evraklar doğru şekilde hazırlanıp, konsolosluk veya vize merkezlerine başvuru yapılabilir.