Macaristan Ticari Vizesi

Macaristan ticari vize ücreti

Macaristan Ticari Vize Hakkında

Ticari amaçlar için Macaristan’a giriş yapacaksanız almak zorunda olduğunuz Macaristan ticari vizesi için Macaristan’da kayıtlı olarak faaliyet gösteren bir kurum, kuruluş, organizasyon veya kişi ile iletişim halinde olmanız gerekiyor. Adınıza düzenlenmiş olan davetiye mektubunuz olmadığı zaman başvurunuz olumsuz cevaplanacaktır.

Bu nedenle yapmanız gereken vize başvurusu öncesinde adınıza düzenlenmiş, giriş ve çıkış tarihinizi gösteren, katılım yapacağınız etkinliğin bilgilerini kapsayan bir davetiye mektubuna sahip olmalısınız.

Macaristan Ticari Vizesi
Macaristan Ticari Vizesi

Davetiye mektubu dışında geçerli bir pasaporta sahip olmalı, kalacağınız yerin adresini gösteren belgeler, gidiş dönüş tarihleriniz, bir organizasyona katılacaksanız katılım belgeleriniz, vize talep dilekçeniz, şirket sahibiyseniz şirketinize ait bilgiler, emekliyseniz emeklilik bilgileri, çalışansanız çalıştığınız firma tarafından adınıza düzenlenmiş olan izin belgesi, sgk döküm belgeleri gibi belgeleri başvuru dosyanızda sunmalısınız.

Macaristan ticari vizesi almak için evraklarınızı hazır hale getirdikten sonra yapmanız gereken yetkili vize acentelerinden randevu almak ve randevu saatinde başvurunuzu yapmak. 20 iş günü içinde değerlendirilecek olan başvurunuzun sonucu size mail yolu ile bildirileceği gibi posta yoluyla da iletilecektir.