Macaristan Ticari Vizesi

Macaristan ticari vize ücreti

Macaristan Ticari Vize Hakkında

Ticari amaçlar için Macaristan’a giriş yapacaksanız almak zorunda olduğunuz Macaristan ticari vizesi için Macaristan’da kayıtlı olarak faaliyet gösteren bir kurum, kuruluş, organizasyon veya kişi ile iletişim halinde olmanız gerekiyor. Adınıza düzenlenmiş olan davetiye mektubunuz olmadığı zaman başvurunuz olumsuz cevaplanacaktır.

Bu nedenle yapmanız gereken vize başvurusu öncesinde adınıza düzenlenmiş, giriş ve çıkış tarihinizi gösteren, katılım yapacağınız etkinliğin bilgilerini kapsayan bir davetiye mektubuna sahip olmalısınız.

Macaristan Ticari Vizesi

Macaristan Ticari Vizesi

Davetiye mektubu dışında geçerli bir pasaporta sahip olmalı, kalacağınız yerin adresini gösteren belgeler, gidiş dönüş tarihleriniz, bir organizasyona katılacaksanız katılım belgeleriniz, vize talep dilekçeniz, şirket sahibiyseniz şirketinize ait bilgiler, emekliyseniz emeklilik bilgileri, çalışansanız çalıştığınız firma tarafından adınıza düzenlenmiş olan izin belgesi, sgk döküm belgeleri gibi belgeleri başvuru dosyanızda sunmalısınız.

Macaristan ticari vizesi almak için evraklarınızı hazır hale getirdikten sonra yapmanız gereken yetkili vize acentelerinden randevu almak ve randevu saatinde başvurunuzu yapmak. 20 iş günü içinde değerlendirilecek olan başvurunuzun sonucu size mail yolu ile bildirileceği gibi posta yoluyla da iletilecektir.

Macaristan Turistik Vize sayfamızı ziyaret ediniz.

Macaristan Ticari Vize S.S.S

Macaristan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Macaristan Ticari vizesi kısa süreli bir vizedir ve yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak vize başvurusu tamamlanır. Macaristan Ticari vize için gerekli vize evrakları tamamlanmalı, Macaristan Ticari Vize Ücreti ödenmelidir.

Macaristan Ticari Vize Ücreti Kaç Para?

Macaristan Ticari vize ücreti 80 Euro konsolosluk harç bedeli ve 30 Euro yetkili vize başvuru merkezi hizmet bedeli ödenir.

Macaristan Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Macaristan Ticari Vizesi 5-7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Eksik veya hatalı vize başvurularında bu süre uzayabilir.