Not: Vize/hukuki tavsiye veya başvuru hizmetleri sunmuyoruz, bu nedenle bu tür sorulara yanıt vermiyoruz. Sorularınız için lütfen buradan Macaristan Vize Ofisi  ile iletişime geçin.

https://www.vizeofisi.com/macaristan-vize/

Macaristan Vize Başvuru Formu

Macaristan’a yapacağınız seyahat için almak zorunda olduğunuz Macaristan vizesi için Macaristan vize başvuru formu doldurmuş olmanız gerekiyor. Macaristan vize başvuru formu belirli periyotlarda ve Macaristan hükümetinin istemesi durumunda güncellenen bir form olduğu için Macaristan Konsolosluğu internet sitesinden indirmeniz sizin için faydalı olacaktır. Konsolosluk dışında yetkili vize acentelerinden de tedarik edebileceğiniz vize başvuru formu; Macaristan’a seyahat etme sebebinizi belirteceğiniz, vize başvuru talebinde bulunacağınız ve kişisel bilgilerinizin yer aldığı bir formdur. Macaristan vize başvuru formu belirli kriterlere göre doldurulması gereken bir form olup İngilizce ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Form üzerinde sizden istenilen bilgilerde eksik veya yanlış bir giriş olması durumunda vize başvurunuz değerlendirilmeyecektir. Bu nedenle başvuru formunu güncel olarak tedarik etmeniz ve sizden istenilen kriterlere göre doldurmanız gereklidir. Form üzerinde sizden istenilen kişisel bilgiler dışında pasaport bilgileri, vize türü bilgileri gibi farklı bilgiler de yer alıyor. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde girerek vize başvuru dosyanız ile birlikte başvurunuzu yapabilir, sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvuru S.S.S

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Macaristan vizesi başvurularında şu ana başvuru yolu izlenmektedir: Hollanda ziyaret planı çıkartılır Macaristan vize başvuru evrakları eksiksiz hazırlanır Macaristan vizesi başvuru formu usulüne uygun, eksiksiz doldurulur. Macaristan vizesi için başvuru merkezinden randevu alınır. Macaristan vizesi randevusuna gidilerek evraklar ve parmak izi verilir. Macaristan vizesi için pasaportun başvuru merkezine gönderilmesi beklenir. Macaristan vizesi başvurularında Schengen için resmi partnerler, ulusal vize için Macaristan Başkonsolosluğu başvuru merkezidir.

Macaristan Vize Sorgulama Nasıl Yapılır?

Macaristan vizesi başvurularınızı tamamladıktan sonra başvuru merkezinden online sistem ile başvuru evraklarınızın durumunu rahatlıkla takip edebilirsiniz. Ancak Macaristan vizesi başvuru sorgulama işlemlerinizde hiçbir şekilde vizenizin nasıl sonuçlandığını ya da sonuçlanacağını öğrenemezsiniz. Macaristan vizesi başvuru sonuçları, pasaportunuz başvuru merkezine ulaştığında, pasaportunuzla birlikte öğrenilir.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Macaristan vizesi başvuruları çok yoğun dönemlerde 15 iş günü içinde sonuçlandırılır. Başvuru yoğunluğunun az olduğu zamanlar için ise en az 10 gün içinde Macaristan vizesi başvuruları karara bağlanmaktadır. Macaristan vizesi için başvuruların genel olarak ortalama 10-15 gün içinde karara başlandığı söylenebilir.

Macaristan Oturum ve Vatandaşlık vizesi sayfamızı ziyaret ediniz.

Vize Başvuru 1 – WhatsApp Image 2019 01 17 at 22.25.28 1