Macaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay

Macaristan konsolosluğu diyarbakır-adana-hayat-gaziantep iletişim

Macaristan Vizesi Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay-Mersin

Visa Center Global Vize Hizmetleri, Macaristan Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep Ofisinden sevgiler.

Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun son bulmasını takiben ortaya çıkan ve günümüzde tek başına Macaristan olarak kendi ülkesini yöneten Macarlar, Avrupa’nın en köklü milletlerinden biri olma özelliğini taşıyorlar.

Binlerce yıldır Avrupa kültürünün bir parçası olan Macaristan, İmparatorluklar hegemonyasında geçen yüzyıllardan sonra, ilk defa bağımsız olmanın anlamını tadıyor. Bununla birlikte, eğitim konusunda oldukça başarılı bir ülke olma özelliğine de erişen Macaristan, Erasmus öğrenci değişim programları ve turizm için de oldukça sık tercih edilen Avrupa ülkelerinin başında geliyor.

Gaziantep’te yaşayan vatandaşlarımız için hizmet veren Macaristan Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep ofisimiz, siz değerli misafirlerimiz arasından, günün birinde Macaristan’a gitmek isteyenler için çalışmalar yürütüyor.

Vize Başvuru Merkezi olarak yalnızca Macaristan için değil, dünya genelindeki her ülke için hizmet sunuyoruz. Bu doğrultuda Macaristan vizesi de dâhil olmak üzere her ülke için hizmet verdiğimiz ofislerimiz, Adana, Hatay, Mersin, Kahramanmaraş, Şanlıurfa gibi illerimiz de dâhil olmak üzere, tüm Türkiye’de bulunuyor.

Macaristan Vize Başvuru Merkezi – Adana

En başında da ilettiğimiz gibi Vize Başvuru Merkezi olarak birçok ilde faaliyet gösteriyoruz. Bu illerden birisi de alfabetik sıra ile ülkemizin ilk sırasında yer alan ili Adana. Adana, Macaristan Vize Başvuru Merkezi Ofisi, siz değerli misafirlerimizi konuk etmek, başvurular ile ilgili sorularınızı yanıtlamak, vize başvuru hizmeti vermek ve süreç boyunca danışmanlık sağlamak için hizmette.

Uzun yıllardır hizmet sunduğumuz Adana halkına, bizi tercih ettikleri için teşekkürü borç biliyoruz. Bugüne dek Macaristan da dâhil olmak üzere dünya ülkelerine vize aldığımız yurttaşlarımızın sayısı, on binleri aşmış durumda. Eğer Adana’da yaşıyor ve Macaristan’a gitmek istiyorsanız, bizimle irtibata geçmek için geç kalmayın.

Macaristan Vize Başvuru Merkezi – Hatay

Hatay, Macaristan vizesi almak için bizlere başvuracağınız ve ofisimize ulaşabileceğiniz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi illerimizden birisi. Şehrin limanları ve doğal güzelliklerinden kopmak zorunda kalsanız da eğitim, ticaret, çalışma, oturum, aile birleşimi gibi konuları yerine getirmek üzere gitmek zorunda olduğunuz Macaristan’a, Macaristan vizesi sağlıyoruz.

Hızlı, güvenilir, sorunsuz, pratik ve doğru başvuru için Vize Başvuru Merkezi, Hatay şubemizi tercih ederek, vize işlemlerinizi ilk adımdan itibaren en kaliteli Macaristan Vize Başvuru Merkezi ofisine bırakabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvuru Merkezi – Kahramanmaraş

Düşük nüfuslu, sessiz, ılıman ve eğitim almak üzere doğru ülkelerden biri olan Macaristan, Orta Avrupa’da yer alıyor. Kahramanmaraş’ta bulunan Macaristan Vize Başvuru Merkezi olarak, sizlere bu ilimizde de tepeden tırnağa Macaristan vizesi hizmeti veriyoruz.

Genel itibari ile verdiğimiz vize işlemleri, yalnızca Macaristan vizesi almak üzere sınırlı değil. Sizlere Avrupa Schengen ülkeleri de dâhil olmak üzere, gitmek istediğiniz her ülke için hakim olduğumuz vize süreçlerini, Kahramanmaraş ilimizde de sunuyor olmaktan gurur duyuyoruz.

Kahramanmaraş’ta yaşıyor ve Macaristan ya da benzeri bir ülkeye seyahat etmek istiyorsanız, ilk tercihiniz olarak Vize Başvuru Merkezi ofislerimiz ile çalışmak, sizlere sorunsuz ve bir o kadarda hızlı vize edindirebiliyor.

Macaristan Vize Başvuru Merkezi – Mersin

Mersin ilimizden Macaristan seyahati için ayrılmak üzere yola çıkabilmek için ilk olarak Macaristan vizesi almak zorundasınız. Sadece Mersin değil, Türkiye genelinde yaşayan tüm yurttaşlarımız, Bordo Pasaport sahibi olmaları durumunda bu vizeyi temin etmek durumundalar.

Zira Macaristan, bir Schengen üyesi ülke olarak yalnızca Gri, Yeşil ve Siyah Pasaport türlerine, yani hizmet ve diplomatik yetkilere sahip olan bireylere vizesiz giriş hakkı tanıyor. Bu hak, 180 gün içerisinde 90 günü kapsarken, Bordo Pasaportlu vatandaşlarımız için aynı durum söz konusu olamıyor.

Macaristan’a Schengen vizesi almak ve 90 güne kadar seyahat gerçekleştirmek ise oldukça kolay. Bu işlem Mersin, Macaristan Vize Başvuru Merkezi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi tüm Akdeniz Bölgesi illerde yer alan ofislerimizden de gerçekleştirebilirsiniz. Ortalama Macaristan vizesi alma süreci ise 15 gün olup, bu süreçte Vize Başvuru Merkezi olarak yanınızda olmaya devam ediyoruz.

Macaristan Vize Başvuru Merkezi – Şanlıurfa

7 ilâ 15 gün içerisinde hak sahibi olabileceğiniz Macaristan Vizesi, pasaportunuzda en az 2 boş sayfa bulunması durumunda, pasaportunuza işlenerek tarafınıza teslim ediliyor. Macaristan vizesi almak üzere yapacağınız başvurular ise diğer Avrupa Birliği ve Schengen üyesi ülkelere gerçekleştirilecek olan vize prosedürlerinden tamamen farksız.

İlgili mevzuata tamamen hakim olan Macaristan Vize Başvuru Merkezi, Şanlıurfa ofisimiz, bir Vize Başvuru Merkezi olmanın gerekliliklerini yerine getiriyor ve Şanlıurfa’da yaşayan vatandaşlarımıza kusursuz hizmet sağlıyor.

Macaristan Vize Başvuru sayfamızı ziyaret ediniz.

Macaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay S.S.S

Macaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Vize İşlemleri Nedir?

Macaristan Konsolosluğu Gaziantep, Adana, Diyarbakır ve Hatay illerinde yetkili vize başvuru merkezlerine kısa süreli Macaristan vizeleri başvuru işlemleri için yetki vermiştir.

Macaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Vize Ücreti Nedir?

Kısa süreli Macaristan vizelerinde 80 Euro konsolosluk harç bedeli ve 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli ödenir.

Macaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Vize Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Macaristan vizelerinin sonuçlanma süreli genel olarak 5-7 iş günüdür.

Macaristan Vize Pasaport ve Randevu

Macaristan vize randevu bilgileri

Macaristan Vizesi Pasaport ve Randevu İşlemleri

Çok değerli ziyaretçilerimiz ve ‘’Macaristan vizesi nasıl alınır?’’ sorusunun cevabını merak eden vize adayları, sayfamıza hoş geldiniz. Bu sayfada, Macaristan vizesini nasıl alacağınız ve Macaristan’ vize alma işlemlerinin kaç günde sonuçlanacağı bilgisinin yanı sıra, ülkeye dair genel bilgiler, kısa ve uzun süreli Macaristan vizesi, vize harç fiyatları, konsolosluk randevu bilgilerine erişebilirsiniz.

Macaristan, Orta Avrupa ülkelerinden biri olmakla birlikte, Karpatlar bölgesinde, denize kıyısı olmayan bir coğrafyaya sahip. Osmanlı hegemonyası altında yüzyıllar boyunca var olmuş Macaristan, bugün 9,77 milyonu aşkın bir nüfus barındırıyor.

Ülkenin resmi para birimi Macar Forinti iken, ülkede Euro ile yaşayabilmek de mümkün. NATO, Avrupa Birliği ve Schengen üyelikleri bulunan Macaristan, vize söz konusu olduğunda, kısa süreli ve 90 günü aşmayan vizeler için Schengen vizesi veriyor. 

Macaristan vizesi almak için ise vize başvuru merkezleri, konsolosluk ve büyükelçilikler ile işlem yapılıyor. Macaristan’a seyahat etmek için vize alma işlemi, ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanıyor. Bu süre zarfında, işlemlerinizin doğruluğu ve güvenilirliğini sağlamak adına bizler ile çalışmanızdan memnuniyet duyarız.

Macaristan Vize Randevusu Açıldı

Macaristan gibi Orta Avrupa ülkeleri, genel itibari ile düşük nüfuslara sahipler. Macaristan’da 10 milyona yakın, ancak henüz 10 milyonu bulmamış bir nüfusa sahip. Avusturya-Macaristan ve Cermen İmparatorluğu kalıntıları üzerine kurulmuş bu güzel ülke, aslında uzun yıllar Türklerin boyunduruğu altında yaşamak durumunda kalmış. Bu sebeple de kültürel yapısı ve tarihi, bizlere hiç yabancı gelmiyor. Bugünlerde gerek Erasmus öğrenci değişim programı, gerek turistik, gerek ticari ve gerekse de farklı sebepler doğrultusunda Macaristan’a seyahat etmek mümkün.

Macaristan Vize Pasaport ve Randevu

Macaristan Vize Pasaport ve Randevu

Macaristan seyahatine çıkmak için öncelikle Macaristan vizesi almak gerekebiliyor. Zira bir Schengen ülkesi olan Macaristan, Türkiye’de Bordo Pasaport sahibi olan bireylere vizeyi zorunlu kılıyor. Eğer sizler de Türk Bordo Pasaportu (Umuma mahsus) sahibi iseniz, bu durumda vize alma zorunluluğunuz olduğunu bilmelisiniz.

 Macaristan vizesi, ortalama 15 gün içinde sonuçlanıyor ve sonuçlanmadan önce adınıza konsoloslukta randevu açılması gerekiyor. Bu randevu oluştuğunda ‘’Macaristan vize randevusu açıldı’’ bilgisini sizinle paylaşıyoruz. Randevu ile ilgili her türlü soru, sorun ve danışmanlık hizmetini de veren vize başvuru merkezimiz, aklınızdaki sorulara 7/24 çözüm buluyor.

Macaristan Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Macaristan vizesi kısa ve uzun süreli vize olarak alınabiliyor. Genel olarak kısa süreli vizeler tercih sebebi olurken, 90 günü aşmayan bu kısa süreli vizeler, Schengen vizesi olarak veriliyor. Schengen vizesi sahibi iseniz, Macaristan topraklarına doğrudan giriş yapabilir ve aynı zamanda serbest dolaşım hakkı bulunan diğer 25 ülkeye de vize süreniz boyunca seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Kısacası, Macaristan vizesi ile bir anlamda, Avrupa turnesine de çıkma hakkına sahip olursunuz.

Uzun süreli Macaristan vizeleri, oturum, çalışma, göçmenlik ve benzeri durumlar sebebi ile alınabilen ve geçerli sebeplere dayandırılan nedenler ile veriliyor.

Macaristan kökenli olmanız, Macaristan’a yerleşmek istemeniz, iş için uzun süreli Macaristan seyahati gerçekleştiriyor olmanız, aile birleşmesi ve daha birçok neden dolayısıyla, uzun süreli Macaristan vizesi almak gibi bir hakkınız doğabilir.

Uzun süreli Macaristan vizesi için başvurularınızı şahsen ve direkt olarak Macaristan Konsolosluğu ve Büyükelçiliklerine yapabilirsiniz. Tüm bu işlemlerden en kolay şekilde kurtulmak adına bizler ile iletişime geçebilir ve yine danışmanlık hizmetimizden kolayca faydalanabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Ücretleri Güncellendi

2023 yılı itibari ile güncel Macaristan vizesi ücretleri güncellendi. Yapılan güncelleme neticesinde ise aşağıda yer alan tabloda bulunan ücretler uygulamaya koyuldu. Uygulamadaki fiyatlar ise tamamen Macaristan Konsolosluğu veya Macaristan Büyükelçiliklerinin kendisine yapılıyor.

Bu sebeple salt ve çıplak ücret olarak nitelendirebileceğimiz vize harç ücretine, vize başvuru merkezimize ait herhangi bir hizmet veya danışmanlık bedeli bulunmuyor. Ancak, bizimle çalışarak daha doğru ve daha sorunsuz bir hizmet almak adına, sizler için belirlediğimiz cüzi çalışma bedellerimizden yararlanabilirsiniz.

Bu sayede başvurularınız ve Macaristan vizesi almak konusundaki deneyimlerimiz sayesinde problemsiz bir süreç geçirmek adına, 10 yıldan uzun süredir deneyimlediğimiz tecrübe ile kolayca vize sahibi olabilirsiniz.

Güncel Macaristan vizesi ücretleri;

 • Turist vizesi – 105 €
 • Aile, Arkadaş ziyaret vizesi – 105 €
 • Ticari vize – 105 €
 • Kültürel vize – 135 €
 • Sportif faaliyet vizesi – 135 €
 • Şoför vizesi – 160 €
 • Eğitim-Öğrenci vizesi – 250 € + KDV
 • Erasmus vizesi – 250 € + KDV
 • Şirket kuruluş vizesi – 500 € + KDV
 • Aile birleşme vizesi – 350 € + KDV
 • Çalışma vizesi 350 € + KDV

Macaristan Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Macaristan Konsolosluğu’na randevu almak, zor ve uzun süren bir işlem olmamak ile birlikte, bu randevuya giden yolda belirli bir mesafe kat etmiş olmanız gerektiği aşikâr.

Hem Macaristan hem de diğer Avrupa ülkelerine vize almak istiyorsanız, bu durumda ülkelerin konsolosluk ve dışişleri bakanlıkları tarafından belirlenen kriterlere uyum sağlamak ve yine bu birimler tarafından belirlenmiş belgeleri hazırlamak durumundasınız.

Hazırlayacağınız belgeler ve vize harcı ödemesi sonrasında, vize başvuru merkezimiz ile gerçekleştireceğiniz istişarede, sizler için en uygun vizeyi belirler ve adınıza başvuru gerçekleştirebiliriz.

Macaristan vizesi başvurusu gerçekleştirdiğimiz andan itibaren, vizeye giden yolda son adımları atmış oluruz. Son adım ise konsoloslukta gerçekleşecek olan mülakattır.

Bu mülakat için alınan randevu ile tarih ve saat belirlendiği esnada, size bilgi verilir ve belirlenen tarihte mülakata katılmanız istenir. Mülakat sonrası vize onayı almanız durumunda, siz oradan ayrılırken, bizler takip sürecinde vize randevu pasaport işlemlerinizi halleder ve hazırlanan pasaportunuzu size yollarız.

Macaristan Pasaport Ve Randevu Soruları

Macaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Macaristan’a planlanan seyahatin niteliği doğrultusunda vize randevusu alınması gerekir. Başvuru için gerekli evraklar tamamlanarak vize işlemleri başlatılır. Tüm evraklar tamamlandıktan sonra konsolosluğa vize başvurusu gerçekleştirilir.

Macaristan Vize Randevusu İşlemleri Nelerdir?

Macaristan vize randevusuna giden vize başvuru sahibi Macaristan Vize Ücretini ödeyerek gerekli vize evraklarını uzman vize danışmanlarına teslim eder.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Macaristan vizesinin çıkma süresi ortalama olarak 5-7 iş günüdür.

Macaristan Vize Başvurusu ve Covid 19

Macaristan vize covid uygulaması

Macaristan Vize Başvurusu ve Covid 19

Pek çok ülkeyi etkisi altına alan ve çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine neden olan Covid-19 salgını nedeniyle tedbir amaçlı olarak ülkeler arası uçuşların kısıtlandığı adreslerden birisi de Macaristan’dır.

Bu nedenle sitelerimizi ziyaret ederek Macaristan vize türlerini ve başvuru süreçlerini öğrenebilirsiniz. Ancak başvurularınız için en erken hangi tarihte randevularınızı oluşturabileceğinizi öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Belirli bir süreliğine Macaristan seyahatlerine getirilen kısıtlamalardan dolayı işlemlerin aksadığını aktarmaktayız.

Gelecek günlerde yapılacak olan yeni açıklamaları ve duyuruları sizlerle anında paylaşacağız. Bu nedenle sitelerimizi takipte kalabilir ve Covid-19 salgınından dolayı geciktirdiğiniz seyahatlerinizi yeniden planlayabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvuruları Ne zaman Başlayacak Covid 19?

Yalnızca Macar vatandaşlarına ve ailelerine giriş izni verilirken, diğer ülke vatandaşlarının ve vize türlerine göre başvuru yapacak olan kişilerin süreçleri ile ilgili detaylı bilgileri mail adreslerimizden veya çağrı merkezlerimizden aktarmaktayız.

Bizlerle iletişime geçebilir veya göndereceğiniz maillerde sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Böylelikle konsolosluk işlemlerinizi nasıl sürdüreceğinizin ve bu sürecin ne zaman normalleşeceğinin yanıtını da net bir şekilde alabileceksiniz. Acil durumlarınız için en iyi çözümleri üretecek olan ekiplerimiz sayesinde problemlerinizi çözebileceksiniz.

Konsolosluk talimatlarına göre hareket etmekte olup ofislerimiz, başvuru merkezlerimize gelen talepleri değerlendirmemektedir. Ancak işlemlerin yeniden hangi tarihten itibaren değerlendirileceğine dair net bir yanıt vermek mümkün değildir.

Macaristan Vize Başvurusu ve Covid 19

Macaristan Vize Başvurusu ve Covid 19

Bir sonraki tarihe kadar alımların durdurulduğunu belirtirken, yeniden işlemlerin başlaması halinde ise gerekli duyuruları internet sayfalarımız üzerinden gerçekleştireceğiz.

Schengen ülkelerine ve diğer ülkelere yapacağınız vize başvurularında ve Macaristan vize başvuruları ile ilgili şartlarda meydana gelebilecek olan değişikliklere karşı son güncel fiyatları ve vize alım kurallarını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Güncel duyuruları takip edebileceğiniz internet sayfalarımızda değişen fiyatlarla ilgili de gerekli bilgileri aktarmaktayız. Bu nedenle Macaristan vize başvurularınız için en erken randevu tarihlerini öğrenebilmek, vize süreçleri hakkında bilgi sahibi olabilmek ve vize güncel fiyatları hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilmek için sayfalarımızı sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Vize türlerine göre değişen bu şartlarda Covid-19 virüs salgını sonrasında hangi değişikliklerin meydana geldiğini merak ediyorsanız, tüm bu sorularınızın yanıtlarını kaliteli ve donanımlı ekiplerimiz sayesinde alabilirsiniz.

Başvuru merkezlerimizin yeniden işlemleri gerçekleştireceği tarihe dek herhangi evrak gönderimi ve ödeme gibi işlemlerin yapılması söz konusu olmayacaktır.

Macaristan Vize Başvurusu ve Covid 19

Macaristan Vize Covid 19 Uygulaması Nedir?

Macaristan’a giriş yapabilmek için negatif bir PCR testine ihtiyaç vardır. Macaristan’a seyahat edecek kişilerin aşılarının tam olması gerekir.

Macaristan’a Giriş İçin Aşıya İhtiyaç Var mı?

Macaristan Covid 19 uygulaması nedeniyle Macaristan’a seyahat edecek kişilerin Biontech aşılarının tam olması gerekmektedir.

Macaristan Vizesi Açık mı?

Macaristan Covid 19 kısıtlamalarını kaldırmıştır ve artık Macaristan’a seyahat için vize başvuruları yapılabilmektedir.

Macaristan Vize sayfamızı ziyaret ediniz.

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

Macaristan vize yasal uyarı

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ. SİTEMİZİ ZİYARET ETTİĞİNİZDE BURADA YER ALAN/BELİRTİLEN UYGULAMALARI KABUL ETMİŞ OLACAKSINIZ

Uyarı: Bu sayfada yer alan tüm başlıklar yasal uyarı ve kullanım şartlarını kapsamaktadır.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı Visa Center Ltd. Şti. (bundan böyle kısaca “Visa Center” olarak anılacaktır), şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin ve VİSA CENTER’in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

VİSA CENTER bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

Bilgilendirme ve Feragat

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette VİSA CENTER tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir.

VİSA CENTER hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Bu web sitesine erişim ve sitede yer alan bilgilerin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun VİSA CENTER, şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişiler ve VİSA CENTER’ in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların sorumlu tutulamaz.

Önemli Bilgilendirme

Visa Center Ltd.Şti (VİSA CENTER) bulunduğu ülkedeki kanun ve yönetmeliklere göre kayıtlı , operasyonel ticari hizmet veren ve aynı zamanda konsolosluk başvurularına ve yetkililerine aracılık eden sorumlu hizmet kuruluşudur. Ancak VİSA CENTER, Büyükelçilik ve Konsolosluklarının uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu değildir .

Macaristan Öğrenci Vizesi

Macaristan öğrenci vizesi ücreti

Macaristan Öğrenci Vizesi

Macaristan’da bir eğitim kurumunda öğrenci olarak eğitim alacaksanız veya dil kursu almak için Macaristan’a gidecekseniz Macaristan öğrenci vizesi almak zorundasınız.

Öğrenci vizesi başvurularınızda kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere iki farklı vize türü bulunuyor. Kısa süreli vize aldığınızda eğitim süreniz boyunca her 6 ayda bir veya her yıl vize uzatma talebinde bulunabiliyorsunuz. Uzun süreli vize aldığınızda ise eğitim süreniz bittikten sonra mecburi şartlar var ise vize uzatma talebinde bulunabiliyorsunuz.

Macaristan öğrenci vizesi başvurusu yaparken Macaristan’da eğitim alacağınız eğitim kurumuna kayıt yaptırmış olmanız gerekiyor. Kayıt belgeniz olmadığında başvurunuz kabul edilmiyor. Vize başvurusunda mali durumunuzu gösteren belgeleri de sunmanız gerekiyor.

Macaristan Öğrenci Vizesi

Macaristan Öğrenci Vizesi

Mali durumunu eğitim boyunca masraflarınızı karşılayamayacak surumdaysanız yapmanız gereken ailenizin masraflarınızı karşılayacağınız taahhüt eden bir belge düzenlemek ve başvuru dosyanıza bu belgeyi koymak. Schengen üyesi ülkelerden biri olan Macaristan diğer ülkeler gibi kendi masraflarınızı karşılayabilmenizi sizden istiyor.

Eğer öğrenci olarak değil çalışan olarak Macaristan’a gidip orada eğitim alacaksanız mesleğiniz ve çalıştığınız kurum ile ilgili tüm bilgileri sunmanız gerekiyor.

Macaristan Öğrenci Vizesi Soruları

Macaristan Öğrenci Vizesi Nedir?

Macaristan’da 90 gün ve üzeri sürecek eğitimlere katılabilmek için yapılan vize başvurusudur. Öğrenci vizesine başvuru yapabilmek için öncelikle Macaristan’daki bir eğitim kurumuna kabul edilmiş olması gerekmektedir. Büyükelçilik veya konsolosluk başvurusu ile süreci başlatılabilir. Öğrenci Macaristan’a giriş yaptıktan sonra 15 gün içinde oturma iznine başvuru yapmalıdır.

Macaristan Öğrenci Vizesi Erasmus Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenciler, Macaristan’da Erasmus kapsamında okumaya devam edecekse, gerekli belgeleri hazırlayarak vize başvurusunda bulunmalıdır. Bu vize başvurusu uzun süreli ikamet için verilmektedir. Bu yüzden tüm evraklar yanında kabul edildiğiniz okuldan tarafınıza gönderilen mektubun aslı konsolosluk yetkililerine sunulmalıdır.

Macaristan Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Macaristan Öğrenci vizesi alabilmek için Macaristan’daki eğitim kurumundan kabul mektubu almak ve yetkili vize başvuru merkezine diğer vize evraklarını teslim etmek gerekir. Macaristan Öğrenci vizesi ücreti ödenerek vize başvurusu tamamlanır.

Macaristan Ticari Vizesi

Macaristan ticari vize ücreti

Macaristan Ticari Vize Hakkında

Ticari amaçlar için Macaristan’a giriş yapacaksanız almak zorunda olduğunuz Macaristan ticari vizesi için Macaristan’da kayıtlı olarak faaliyet gösteren bir kurum, kuruluş, organizasyon veya kişi ile iletişim halinde olmanız gerekiyor. Adınıza düzenlenmiş olan davetiye mektubunuz olmadığı zaman başvurunuz olumsuz cevaplanacaktır.

Bu nedenle yapmanız gereken vize başvurusu öncesinde adınıza düzenlenmiş, giriş ve çıkış tarihinizi gösteren, katılım yapacağınız etkinliğin bilgilerini kapsayan bir davetiye mektubuna sahip olmalısınız.

Macaristan Ticari Vizesi

Macaristan Ticari Vizesi

Davetiye mektubu dışında geçerli bir pasaporta sahip olmalı, kalacağınız yerin adresini gösteren belgeler, gidiş dönüş tarihleriniz, bir organizasyona katılacaksanız katılım belgeleriniz, vize talep dilekçeniz, şirket sahibiyseniz şirketinize ait bilgiler, emekliyseniz emeklilik bilgileri, çalışansanız çalıştığınız firma tarafından adınıza düzenlenmiş olan izin belgesi, sgk döküm belgeleri gibi belgeleri başvuru dosyanızda sunmalısınız.

Macaristan ticari vizesi almak için evraklarınızı hazır hale getirdikten sonra yapmanız gereken yetkili vize acentelerinden randevu almak ve randevu saatinde başvurunuzu yapmak. 20 iş günü içinde değerlendirilecek olan başvurunuzun sonucu size mail yolu ile bildirileceği gibi posta yoluyla da iletilecektir.

Macaristan Turistik Vize sayfamızı ziyaret ediniz.

Macaristan Ticari Vize S.S.S

Macaristan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Macaristan Ticari vizesi kısa süreli bir vizedir ve yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak vize başvurusu tamamlanır. Macaristan Ticari vize için gerekli vize evrakları tamamlanmalı, Macaristan Ticari Vize Ücreti ödenmelidir.

Macaristan Ticari Vize Ücreti Kaç Para?

Macaristan Ticari vize ücreti 80 Euro konsolosluk harç bedeli ve 30 Euro yetkili vize başvuru merkezi hizmet bedeli ödenir.

Macaristan Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Macaristan Ticari Vizesi 5-7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Eksik veya hatalı vize başvurularında bu süre uzayabilir.

Macaristan Turistik Vizesi

Macaristan turistik vize bilgisi

Macaristan Turistik Vizesi

Schengen ülkesi olan Macaristan’a turistik amaçlı olarak giriş yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip değillerse zorunlu olarak Macaristan turistik vizesi almak zorundalar.

Turistik vize; kısa süreli vize kapsamında yer alan bir vize türü olup şu evraklar ile başvurulması gereken bir vizedir.

1 ) Pasaport; En az 3 ay geçerliliği olan ve 10 yıldan eski olmamak kaydı ile en az 2 adet boş sayfaya sahip olan bir pasaporta sahip olmak.

2 ) Vize başvuru formu; vize talep ettiğinizi gösteren ve kişisel bilgilerinizin yer aldığı vize başvuru formunu Macaristan Konsolosluğu internet sitesinden indirebilir veya Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş acentelerden temin edebilirsiniz.

Macaristan Turistik Vizesi

Macaristan Turistik Vizesi

3 ) Biometrik özelliklere sahip 2 adet fotoğraf

4 ) Mali durumunuzu gösteren banka onaylı son 3 aya ait dokümanlar

5 ) Schengen vizesi kapsamında acil müdahale kapsamında yer alan 30000 euro teminat kapsamı bulunan seyahat sağlık sigortası,

6 ) Çalışıyorsanız işe giriş bilgileriniz, öğrenciyseniz öğrenci belgeniz, emekliyseniz emeklilik bilgileriniz başvuru dosyanızda yer almalıdır.

Macaristan Ticari vize sayfamızı ziyaret ediniz.

Macaristan Turistik Vizesi Soruları

Macaristan Turistik Vize Nedir?

Macaristan’a turistik seyahat etmek isteyen kişilerin başvuru yaptığı vize türüdür. Turistik vize ile ülkede 90 güne kadar kalmak mümkündür. Gerekli evraklar doğru şekilde hazırlanıp, konsolosluk veya vize merkezlerine başvuru yapılabilir.

Macaristan Turistik Vize Nasıl Alınır?

Macaristan Turistik vize yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak alınır. Gerekli vize evrakları hazırlanmalı ve Macaristan Turistik Vize ücreti ödenmelidir.

Macaristan Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Macaristan Turistik vize normalde 5-7 iş günü içinde sonuçlanır. Hatalı ve eksik evrak yüzünden bu süre uzayabilir.